يكشنبه 30 اردیبهشت ماه 1403
   

                

 

بازگشت به صفحه قبل

 

پرسش های متداول  ارباب رجوع از امور دام

 

 

سوال: چگونه می توان یک واحد مرغداری ساخت؟

پاسخ:علاقه مندان به این امر می توانند با ارائه مدارک رسمی دال بر مالکیت آب و زمین کافی به شرکت حامیان کشاورزی واقع در شهرستان نایین مراجعه و مراتب را پیگیری تا مجوز مربوط صادر گردد.

براي ساخت يك واحد مرغداري با حداقل ظرفيت 20000 قطعه به 5000 مترمربع زمين و 12 مترمكعب آب در شبانه روز نياز مي باشد. همچنين براي ساخت يك واحد مرغداري تخمگذار با حداقل ظرفيت 30000 قطعه به 10000 مترمربع زمين و 21 مترمكعب آب در شبانه روز نياز        مي باشد.

گفتنی است بر اساس اعلام معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان واگذاری زمین ملی جهت طرح های دام و طیور صرفاً برای عزیزان ذیل به شرط بيكار بودن و تأمین آب کافی با مجوز رسمی امکانپذیر است:

1- فارغ التحصيلان رشته هاي دامپروري و دامپزشكي

2- فرزندان شهدا و جانبازان بالاي 50 درصد

 سوال: چگونه می توان در خصوص امور دامداری تسهيلات دريافت كرد؟

پاسخ:تسهيلات دامداري دو نوع است:

الف) تسهيلات برای خرید دام که جهت استفاده از آن وجود پروانه بهره برداری واحد دامداری نیاز است ودارندگان واحد دامداری با سابقه میتوانند ضمن مراجعه به شرکت مشاوره ای حامیان کشاورزی  به عنوان نماینده رسمی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان امور مربوط به اخذ پروانه را پیگیری نمایند و پس از اخذ پروانه درخواست تسهيلات خود را به امور دام شهرستان ارائه نموده تا در نوبت تسهيلات سرمایه در گردش خرید دام قرار گیرند.

ب) تسهيلات برای بهسازی و نوسازی اماکن دامی روستایی که جهت استفاده از آن وجود مجوز بهسازی یا نوسازی واحد دامداری نیاز است و دارندگان واحد های دامداری با سابقه موجود  می توانند ضمن مراجعه به شرکت مشاوره ای حامیان کشاورزی  به عنوان نماینده رسمی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان امور مربوط به اخذ مجوز را پیگیری نمایند و پس از اخذ مجوز درخواست وام خود را به امور دام شهرستان ارائه نموده تا در نوبت تسهيلات سرمایه گذاری ثابت ساخت و ساز دامداری قرار گیرند.

قابل توجه هر دو دسته از عزیزان متقاضي تسهيلات دامداری الف و ب، اینکه شرایط تخصیص و تصویب اینگونه تسهيلات هر ساله متغیر بوده و تابع مقدار بودجه تخصیص دولت به این امر  می باشد لذا دستور العمل شرایط و چگونگی پرداخت همراه با تخصیص تسهيلات هرساله به شهرستان اعلام میشود و متقاضیان می توانند با پیگیری مستمر از طریق امور دام شهرستان از این شرایط اطلاع حاصل نمایند.

لازم به ذکر است که امکان تهیه وثیقه معتبر رسمی قابل قبول در بانکهای عامل در ازای مبلغ درخواستی توسط متقاضی از شرایط اصلی اخذ اینگونه تسهيلات می باشد

 

 

توجه! توجه!

 

خواهشمند است جهت بهتر شدن خدمت به ارباب رجوع ، در مورد روند ارائه شده هر گونه نظر و یا پیشنهادی دارید در کادر زیر برای ما ارسال کنید.

لطفا سؤال و یا پیشنهاد خود را در کادر زیر با حروف فارسی وارد نمائید.

 

  ارسال   صرفنظر  
ورود |عضويت
  نظرسنجي
نظر شما در مورد پرتال مدیریت جهاد کشاورزی چیست؟

 

تعداد جوابها : 512

عالی : 71%
خوب : 8%
متوسط : 2%
ضعیف : 20%

  ارسال  
  كاربران درحال بازدید از پرتال
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 27
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 27

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 2378352
Visitors بازديد هاي امروز: 217
Visitors بازديد هاي ديروز: 245
Copyright (c) 1403/02/30 مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نائین
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا